Jäsenedut ja -maksut
Yhdistyksen jäsenmaksut
Yhdistyksen jäsenmaksut määräytyvät henkilöstömäärän tai jäsenmäärän tai myyntineliöiden mukaan. Esim. 1-3 h yritys maksaa 100€ per vuosi ja 10-39h yritys maksaa 200€ per vuosi ja kiinteistö jossa on myyntiala alle 400m2 maksaa 200€ per vuosi. Jäsenmaksuun vaikuttaa myös sijainti, 2-vyöhykkeellä jäsenmaksu on 80% ja 3-vyöhykkeellä ja toisessa kerroksessa jäsenmaksu on 70%.
Jäseniksi toivotaan myös keskustassa toimivia yhdistyksiä. Yleishyödyllisten, voittoa tuottamattomien yhdistysten jäsenmaksu on 10€/vuosi.
Yhdistyksen jäsenedut
Mitä hyötyä Heinolan KaupunkiSydän ry:n jäsenyydestä?
1.Vaikutusmahdollisuus yhdistyksen kautta Heinolan keskustan kehittämiseen, elinkeinopolitiikkaan ja viranomaisiin
2.www.heinolankaupunkisydan.fi sivuilla tiedotteet, tapahtumakalenterit, markkinapäivät, yhdistyksen säännöt, jäsenmaksut, toripaikkamaksut, hallituksen kokoonpano ja linkki- mahdollisuus omille nettisivuille
3.Mahdollisuus hyödyntää http://www.heinolaresort.fi sivustoja ja siellä olevaa Heinolan korttelitoria lisätietoja puh.040-8285075/ Sari Paljakka
4.Yhdistyksen toteuttamat tapahtumat, toimenpiteet yhdessä yhteistyökumppaneiden kanssa
-Suomen Joulupuukaupunki, joulukuussa (valaistuja joulupuita jo yli 130)
lisäksi lasten piirtämät Joulupuukaupunki-joulukortit ja postimerkki (myy torivalvojat)
-Heinolan Jääfestivaalit, helmikuussa (15-24.2.13 kävijöitä yli 20000)
-Kesän-ja joulunavaustapahtumat, muut toritapahtumat,Iltatorikokeilu, Torimökit, ”Soittajan tuoli” jne.
-Kortelitori-kuukausimarkkinat joka kuukausi, kesällä Korttelitori-viikkomarkkinat joka viikon pe-la
lisäksi Jyrää-markkinat ja Lähiruoka-tilaviinijuhlat 10-11.8. sekä heinäkuun su-peräkonttikirppis
- keskustaan avattu 1.6.2013 Poppeli- ja Pöllö- promenadit
-Yhteismarkkinointi -esitteet, esim. Keskustan Ruokapaikat, Heinola hyvä tilaisuuksien pitopaikka
-Keskustassa, torin laidalla, ympärivuotinen INFO- piste 1.4.13 alkaen kulttuuritoimiston tiloissa
-Työllistetään pitkäaikaistyöttömiä, joka pienentää kaupungin kustannuksia
5.Muut edut
-Torin vuosipaikoista -5%
-Yhdistyksen kokoukset (vuosikokous marraskuussa, kevätkokous huhtikuussa)
-Mahdollisuus yhteismarkkinointiin, esim. ennen isoja tapahtumia, ruokapaikat,
kahvilat, mainio tilaisuuksien pitopaikka jne.
